Blog
strony internetowe Lublin

Odkąd zacząłem robić strony www komercyjnie staram się korzystać z rozwiązań jak najlepszych i sprawdzonych. Jednym z takich wyznaczników jakości jeśli chodzi o hosting są nazwa.pl i home.pl. Firmy te nie oferują hostingu najtańszego ale za to o dobrych parametrach. Właściwie można powiedzieć że narzekają na cenę tylko te osoby które wykupują konta hostingowe kierując się wyłączenie ceną. W nazwa.pl o home.pl najbardziej cenie autorskie, bardzo dobre panele zarządzania usługami. Moim zdaniem nieporównywalne z darmowymi rozwiązaniami - direct admin i c-panel - tak powszechnie stosowanymi przez polskie firmy hostingowe.Nazwa.pl jako jedna z ostatnich wprowadziła na swoich serwerach PHP7. Jak wiadomo PHP 7 znacznie przyśpiesza działanie strony www Lublin na Joomla, warto je więc stosować. Trochę nie fajnie że na serwerach nazwa.pl nie można przydzielać wersji PHP do domeny lub katalogu a tylko globalnie dla całego serwera. To jeden z minusów hostingu w tej firmie.

Jednym z dodatków dla Joomla bez którego nie wyobrażam sobie funkcjonowania strony www Puławy na tym CMS jest Akeeba Backup. Działał on na PHP7 na nazwa.pl i u innych dostawców hostingu bardzo dobrze. Niestety ok 24 stycznia zespół nazwa.pl wprowadził jakieś zmiany na swoich serwerach i teraz żeby wykonać kopię zapasową za pomocą Akeeba Backup trzeba zmniejszyć wersję PHP do 5.6.
Na serwerach home.pl, hekko.pl i linuxpl.com na których ostatnio coś robiłem takich problemów nie ma. Nie mówiąc już nawet o mniejszych firmach hostingowych.
Z komentarzy na forum joomla wynika że problem występuje tylko na nazwa.pl. Administatorzy tego hostingu oczywiście wybrali najłatwiejszą z możliwych drogę czyli uważają że wina nie leży po ich stronie, a braku zgodności Akeeba Backup z PHP7.

Joomla ciągle traci do Worpressa ale to ciągle drugi pod względem popularności CMS, trochę więc dziwi postawa nazwa.pl. Ciekawe jak wygląda działanie tego dodatku na Worpress na tych serwerach.