Blog
strony internetowe Lublin

Tworząc strony internetowe lublin dla klienta który ma funkcjonującą firmową stronę www stajemy przed dylematem co zrobić żeby zachować pozycję strony www w google. Właściwie w wielu przypadkach stare strony internetowe mające małe zasoby treści nie mają zbyt wysokiej pozycji w google, a ich właściciele nie zdają sobie sprawy że odpowiednio dobrane frazy poprawią pozycje strony www Puławy w wyszukiwarce google.Tworząc strukturę menu nowej strony dobrze jest zachować pewne pozycje w menu - były już zindeksowane i lepiej nie tracić linku. Musimy jednak zdać sobie sprawę że tak samo nazwana pozycja menu w starej stronie - sprzed kilku lat - i nowej witrynie, nie będzie miała takiej samej struktury linku.
Pomińmy w tym momencie stare adresy php których, pewnie jeszcze sporo jest - ale szczerze - nie przyglądałem się.

Na przykładzie pokaże zakładkę "Balustrady" na stronie mojego klienta którą przeprojektowałem po 6 latach. Co ciekawe strona ta na frazy interesujące mojego klienta dopiero ostatnio spadła z 1 miejsca na drugie w wyszukiwarce google. Nie była to strona responsywna i nie była pozycjonowana. Po stworzeniu nowej strony responsywnej powróciła na pierwsze miejsce.

Ok przyjrzyjmy się zakładce menu "Balustrady"

Link w starej stronie wyglądał tak:

index.php/balustrady

w w nowej tak:

balustrady-lublin-kute-panelowe

Jak widać pozbyłem się index.php z adresu strony www Lublin. To jednak nie wszystko - w aliasie dodałem słowa kluczowe.

Mimo więc że pozycja menu "Balustrady" w obu stronach www Puławy była tak sama, to jednak struktura linku zmieniła się.

Oczywiście taki link mimo widocznych korzyści mógł przynieść także szkody. Google miało przecież zindeksowaną tą pozycje menu pod starym adresem. Klienci którzy wchodzili przez stary link na strony www Lublin mojego klienta powodowali błąd o którym wiedziałoby google. Błąd ten mógł wpłynąć na pozycję google, a to nie byłoby korzystne nie tylko dla mojego klienta, ale także dla mnie jako wykonawcy strony www.

Strony www Lublin na Joomla

1. Całe szczęście mamy wbudowane w Joomla 3 narzędzie które pozwala nam na łatwe wykonanie przekierowań starych adresów witryny na nowe.
Myślę tu o dodatku "Przekierowania" - Komponenty >>> PrzekierowaniaUmieściłem tu tylko adresy strony www Lublin które istniały na starej stronie www i przekierowania do ich odpowiedników na nowej witrynie. Miejmy jednak świadomość że na naszą stronę kierowane są także linki o całkiem innej strukturze - czasem związane z subdomenami które mogły zaistnieć w naszej domenie.

2. Dodawanie nowego przekierowania jest banalnie proste. Klikamy w zielony button "Utwórz".
W pierwszym oknie podajemy stary adres w dolnym nowy.
Warto zadbać o stworzenie w nowej pozycji menu aliasu który pomoże nam w pozycjonowaniu strony.