Blog
strony internetowe Lublin

Wyszukując w google stron internetowych firm lub szukając produktów i usług najczęściej sprawdzamy zakładkę "wszystko". Pojawienie się w wynikach google w tej zakładce jak najwyżej jest dla firmy ważne bo gwarantuje przypływ nowych klientów. Osiągnięcie dobrych wyników w google w zakładce "wszystko" dla wielu fraz jest bardzo trudne i wymaga nie tylko dobrze wykonanej i stale aktualizowanej stron www Lublin, ale także  często pozycjonowania strony internetowej.

Drugą zakładką w google którą sprawdzamy podczas wyszukiwania jest zakładka "Grafika". Wiele osób szukając w google szczególnie jakiegoś produktu może zajrzeć tu i nie wchodząc bezpośrednio na stronę sklepu czy producenta zobaczyć czy jest to produkt którego szuka.

Żeby osiągnąć dobre wyniki w google w zakładce "Grafika" trzeba opisywać fotografie jakie mamy na stronie. Wydaję się to banalnie łatwe. Wystarczy dobrze dobrać opisy. Pojawia sie tu jednak problem - zwyczajnie chyba niewielu osobom chce się to zrobić.

Wykonywałem ostatnio strony www Puławy dla małej rodzinnej firmy która produkuje... Wcześniejsza strona miała już 6 lat i wykonana była w czasach gdy strony pozycjonowały się same - prawie. Strona firmowa pojawiała się wysoko - 1-2 pozycja w wyszukiwaniach google na kilka fraz. Na te same frazy praktycznie nie istniała w zakładce "Grafika" google.

Galerie w której były grafiki nie zawierały tekstów, a same grafiki nie były opisane. Tworząc nowe strony internetowe Lublin zaproponowałem klientowi nie tylko stworzenie nowej szaty graficznej, ale także przebudowanie struktury menu i zoptymalizowanie grafik i ich opisów.

Strony www Lublin

Staraliśmy się używać grafik o wyższych rozdzielczościach niż na stronach konkurencyjnych firm z tej branży. Opisy odzwierciedlały to co było na fotografiach, ale jednocześnie nie były tworzone całkiem indywidualnie dla każdego produktu, a raczej takie same dla grup produktów.

Po ok 1 miesiącu okazało się że tak stworzone galerie na wybrane frazy praktycznie zdominowały zakładkę "Grafika" w google. Co ciekawe stało się tak, także na frazy które dopiero teraz pojawiły się w nowej wersji strony www Lublin, mimo że w zakładce "wszystko" strona klienta nie pojawia się na pierwszej stronie wyszukiwania google.
W wynikach wyszukiwania "Grafika" google produkty klienta pojawiają się wyżej niż produkty bardzo dużych firm ogólnopolskich. Na niektóre frazy pierwszy ekran na monitorze Full HD w 90% to właśnie wytwory mojego klienta.

Dlaczego tak się stało.
1. Myślę że wiele firm zaniedbuje opisywanie grafik na swoich stronach.
2. Strony dużych firm konkurencyjnych są nastawione na ich design - świetny wygląd - mało tekstu.
3. Duże firmy - i małe także -  w czasie pozycjonowania swoich stron skupiają się na głównej stronie google - zakładka "wszystko" - i pozycji w mapach google.
4. Wiele firm ma zwyczajnie stare strony www i nie dba o ich jakościowe i technologiczne odświeżenie.

Osiągnięcie dobrych wyników w zakładce "grafika" google było więc w tym wypadku łatwe, ale dopisało szczęście i zaniedbania innych.

Zapewne jeszcze bardzie pomogłaby optymalizacja tekstów pod grafikami strony www.