Blog
strony internetowe Lublin

Google cały czas doskonali i upraszcza swoje usługi, także mapy google ewoluują a sposób dodawania do nich firm zmienił się odkąd napisałem poprzedni poradni poradnik na tej stronie. Nie zmieniło się jedno - nadal warto mieć maila na gmail.com bo możemy nim zarządzać wszystkimi usługami z portfolio google czyli: mapami google, youtube, google?, analytics, search console, webmaster google, google adsense.


Logujemy się do naszego konta na gmail.com - czyli poczty google1. Otwieramy naszą ulubioną przeglądarkę i w pasku adresu wpisujemy:
https://www.google.pl/intl/pl/business/

Widzimy stronę główną "Google moja firma". Dwa zielone buttony: "Zacznij teraz" moim zdaniem mylące, ale oba kierują do tego samego kolejnego ekrany. Klikamy więc w jeden z nich2. W tym oknie podajemy nazwę naszej firmy3. Kolejne okno: Gdzie zlokalizowana jest Twoja firma?
Podajemy kolejno
- Kraj/region
- Ulica i numer lokalu
- Kod pocztowy
- Miasto

Informacje czy nasza firma dostarcza produktu i świadczy usługi u klientów4. Kolejne okno: Jakiego rodzaju firmę prowadzisz?
Podajemy kategorię do której będzie przypisana nasza firma i klikamy button "Dalej"5. Kolejne okno: Pozwól się ze sobą skontaktować

Podajemy numer telefonu i adres naszej strony www Lublin - chyba że jest w budowie
Te informacje można dodać także potem - ale jeśli chcemy wybrać aktywację przez telefon warto zrobić to w tym punkcie


6. Kolejne okno: Zweryfikuj swoje powiązania z tą firmą. Klikamy dalej7. Wybierz sposób weryfikacji

W tym onie możemy podać dane do wysyłki karty pocztowej z kodem weryfikacyjnym google.
Możliwa jest też szybsza metoda - telefoniczna - dzwoni automat i podaje kod. Jeśli w czasie wypełniania tych danych mam kontakt z klientem i jest możliwość podania numeru telefonu wybieram tę metodę.8. Kartka pocztowa jest już w drodze
Za 15 dni otrzymasz kartkę pocztową z kodem weryfikacyjnym i instrukcjami.
UWAGA kartka ta często jest gubiona przez moich klientów lub ich pracowników - najczęściej traktowana jest jako przesyłka reklamowa i utylizowana co wydłuża proces weryfikacji bo trzeba prosić o wysyłke kolejnej katy z kodem.

Klikamy button "Dostosuj wizytówkę"9. Google proponuje nam stworzenia dodatkowej wizytówki strony internetowe Puławy10. Klikając "Wyświetl podgląd witryny" rozpoczynamy proces jej tworzenia strony www Puławy od google


12. Wizytówka gotowa - powstała w domenie
https://business.google.com/site/l/06311946111945046532?hl=pl

Możemy ją uzupełnić potem - warto zapisać adres na tym etapie (ten jest zupełnie zmyślony :) )13. Dla nas jednak w tym momencie najważniejsze powinno być uzupełnienie danych w panelu map google. Wracamy do panelu "Google Moja Firma" i wybieramy zakładkę "Zarządzaj lokalizacjami"
business.google.com/locations

Klikamy w tytuł naszej lokalizacji i przechodzimy do kolejnego panelu14. W tym oknie możemy zarządzać informacjami widocznymi potem w mapach google. Przede wszystkim trzeba sprawdzić lokalizacje naszej firmy, podać telefony, adres strony www Lublin - jeśll jest ukończona wcześniej lepiej nie bo zostanie ona automatyczni zindeksowana. Możemy też dodać fotografie z naszej firmy.


Taka wizytówka to same zalety ale także jedna wada. Klienci mogą wystawiać nam opinie - robią to jednak częściej osoby niezadowolone z naszych usług więc warto dbać o relacje z klientami.