Blog
strony internetowe Lublin

Strona powinna zawierać dużą liczbę artykułów z wartościowymi tekstami - zawierającymi słowa kluczowe po których chcemy być wyszukiwani. Z punktu widzenia google artykuły powinny być raczej dłuższe. Trzeba jednak brać pod uwagę że ludzie - klienci  - nie lubią czytać. Treść dla klienta powinna podana być w prosty i czytelny sposób. Dlatego artykuł powinien być podzielony na dwie części - to co najważniejsze a potem przycisk "czytaj dalej" i tam dopiero treść dla google - czyli lanie wody ale mądre.

Przygotowując treści na stronę powinniśmy użyć słownictwa branżowego - które znają fachowcy z nami współpracujący - ale także słów, zamienników, po których będą szukać nas ludzie z poza branży nie znający tych wyrażeń.


Przygotowując stronę www, freelancer taki jak ja nie ma szans przygotować dobrych tekstów bez znajomości branży klienta. Dlatego bardzo ważna jest współpraca z klientem przy tworzeniu tekstów na stronę internetową. Ponieważ właściciel firmy jest bardzo zajęty, wyznacza sekretarkę :) i to od niej zależy jakość tekstów a tym samym późniejsze pozycjonowanie strony. Wyznaczając taką osobę lepiej żeby była to osoba znająca dobrze specyfikę firmy, a więc lepiej nie nowy pracownik.

Sama strona www Lublin to w porównaniu z wydatkami na pozycjonowanie koszt niewielki. Ale nie martwmy się wydatkami na pozycjonowanie jeśli teksty są dobrze przygotowane. Z doświadczenia wiem że większość małych firm nie pozycjonuje się. Najczęściej jeśli teksty są ok to strona którą wykonałem po pół roku na wiele fraz już po pół roku jest na pierwszej stronie google.
Zależy to oczywiście od konkurencji w branży i technologii w której jest wykonana strona, doboru słów kluczowych,

Blog na stronie to dobre rozwiązanie dla poprawy pozycji witryny - dodatkowy tekst raz w miesiącu sprawia że roboty google o nas nie zapomną a sama strona internetowa Puławy będzie traktowana jako bardziej wartościowa. Oszczędzimy przy tym kilkaset złotych na pozycjonowaniu. Dodatkowo o nowym wpisie na blogu trzeba poinformować google np. przez umieszczenie zajawki tekstu na Facebooku i zalinkowaniu właściwego artykułu na naszym blogu. Blog - newsy - nie muszą być więc wyeksponowane na pierwszej stronie i nie będą psuć jej wglądu.


Po pierwsze zastanówmy się jakie słowa kluczowe lub frazy (kombinacje słów kluczowych) nas interesują.
Wypiszmy je na kartce i spróbujmy stworzyć teksty w których pojawią się one w identycznej formie, w poprawnie stylistycznie zbudowanym zdaniu.
Ważne żeby najważniejsze frazy występowały nie tylko na jednej zakładce ale na wielu. Ważne są także tytuły które powinny odzwierciedlać treść artykułów na naszej stronie internetowej.

Fraza: strony internetowe Lublin czy strony www Lublin - jest niestety bardzo konkurencyjna, dodatkowo problemem jest to że trzeba o wysoką pozycję powalczyć z ludźmi którzy wiedzą co robią.
Całe szczęście w innych branżach nie musi być tak źle.
Słowo kluczowe: Lublin samo jest bardzo trudne do uzyskania wysokiej pozycji, ale fraza "torty weselne Lublin" jest już łatwiejsza do wypozycjonowania.

Ważną kwestią jest unikalność tekstów - nie kopiujemy jej ze strony konkurencji. To bardzo łatwe ale niesie ze sobą bardzo nieprzyjemne skutki. Google posiada mechanizm sprawdzający czy tekst nie jest kopią innej strony internetowej - jeśli tak nasza witryna może być potraktowana jako kopia innej strony www i możemy zapomnieć o wysokiej pozycji w google. Oczywiście słownictwo i słowa kluczowe będą wspólne dla firm w ramach jednej branży ale starajmy się także o oryginalny układ menu i jego zakładek.