Blog
strony internetowe Lublin

Od czasu do czasu, szczególnie kiedy zaliczę spadek w google zaczynam szukać skutecznego rozwiązania tego problemu. Najlepszym wyjście jest uczynić firmową stronę bardzo atrakcyjną dla google przez tworzenie chociażby bloga z poradami nasyconymi odpowiednią dawką fraz dla mnie ważnych.

Druga opcja to linkowanie z katalogów SEO. Problemem jest znalezienie tych najlepszych bo nawet jeśli wejdziemy na forum PIO może się okazać że zostaniemy otumanieni porcją sprzecznych informacji. Zdarzyło mi się kiedyś skorzystać z multikodu speca z tego forum prawie dokładnie w chwili kiedy jego katalogi zostały zbanowane - wpisów nie zdążyłem dodać ale kasa przepadła.

 

Jeśli potrzebujecie czegoś na początek to warto zacząć od listy katalogów którą od wielu lat tworzy cezzy.pl - ja właśnie od niej zaczynałem i nawet moje - patrząc z perspektywy czasu - niezbyt poprawnie układane wpisy na trudną frazę strony www Lublin dzięki właśnie tej liście przyniosły miłe dla mnie efekty. Na stronie Cezarego Glijera - Cezzego znajdziecie listę Top 100 najlepszych katalogów przez niego układaną i aktualizowaną.

Top 50 katalogów wg cezzy.pl możemy znaleźć na rank.pl

 responsywne strony www Lublin - seo katalogi

Katalogi które znalazły się na liście są tam m.in z tego powodu że są moderowane. Należy więc pamiętać że wpisy w nich muszą być unikalne. Każdy wpis tylko w jednym katalogu inaczej moderator może odrzucić wpis. Im także zależy na unikalności treści które mają ponieważ nasze wpisy budują ich unikalność a tym samym wartość.

 

Jeśli już wykorzystacie tę listę staniecie pewnie przed pytaniem jak tanio dodać większą ilość wpisów. Najlepiej poszukać firm oferujących multikody do grupy katalogów.

 

Układając swoje wpisy miejcie przed oczami listę fraz które chcecie wykorzystać. Algorytm google zmienia się co jakiś czas, nie jestem specjalistą od SEO ale czytając różne blogi mogę powiedzieć że jedna metoda - np wpisy do katalogów SEO - nie zawsze da efekty. Można na to liczyć przy mniej konkurencyjnych frazach, lub po prostu kiedy nasza konkurencja ma stronę www i nic przy niej nie robi.

Katalogi w grupach mają różny PageRank - ale czy ten parametr ciągle jest ważny? Tu też różne sprzeczne opinie spotkałem. Czy w ogóle należy ufać dużym grupom katalogów i to jeszcze udostępnionym publicznie?