Blog
strony internetowe Lublin

Każdy kto zaczyna wykonywać strony www Lublin na joomla staje przed problemem dostosowania wyglądu szablonu do wymagań klienta. Jednym z elementów tej pracy jest praca w kodzie i nadawanie poszczególnym elementom strony charakterystycznego i zgodnego z estetyką klienta wyglądu.
Możemy korzystać ze stylów CSS wbudowanych w szablon - jeśli takie są, a także dodatkowo je modyfikować i dodawać własne style css.Najbardziej elementarnym działaniem jest ostylowanie poszczególnych modułów szablonu kiedy projektujemy strony internetowe Lublin na joomla. Miejsce i sposób edycji tego kodu zmienia się cały czas. Starsze szablony najczęściej modyfikowało się bezpośrednio ingerując w ich kod, nowsze w dodatkowych plikach które pozwalają zachować modyfikacje nawet po aktualizacji szablonu. Dodatkowo niestandardowe style trzeba było przypisać do modułu.

W Gantry4 i w Gantry5 mamy wiele wbudowanych we framework styli css - zobaczmy jak przypisać je do podstawowego modułu "własny kod html"

Szablon Antares od RocketTheme - Gantry 5

1. Trzy moduły typu "własny kod html" umieszczone w pozycjach feature-a, feature-b, feature-c naszej strony www Lublin.
Szablon wcześniej modyfikowałem - modyfikacjom poddałem styl tytułu modułu i button. Spróbuję przypisać styl wbudowany w Gantry 5 - "box1" na trzy różne sposoby.
2."Moduł 1" - dodaję styl "box1" w zakładce "Wzbogacone" naszego modułu - pole "Przyrostek klas CSS modułu". To najprostszy sposób, przez lata pracy z Gantry 4 tak właśnie robiłem. Działało ze stylami wbudowanymi w Gantry 4 jak i z tymi które dodawałem w pliku "custom". Ma to tę zaletę że możemy nadać indywidualne ostylowanie dla kilku modułów znajdujących się w tej samej pozycji modułu w szablonie.3. "Moduł 2" - dodaję styl "box1" w zapleczu szablonu Gantry5. Przechodzę do zakładki "layouts" i przy pozycji modułu  "feature-b" klikam ikonkę zębatki. W pop-up'ie wybieram zakładkę "block" i tu w polu CSS Classes dodaję "box1"