Administracja Joomla 3
podstawy dla początkujących

Czytając artykuły na stronach internetowych zbudowanych na Joomla często mamy do czynienia z sytuacją że widzimy początkowo tylko tytuł artykułu i jego wstęp - zajawkę, kilka zdań które mają nas zachęcić do przeczytania dalszej części. Po zajawce artykułu pojawia się  tekst lub button z napisem - najczęściej - czytaj dalej.  Taką sytuacje na stronie www mamy kiedy zakładka menu ma funkcjonalność:

- Artykuły wyróżnione - przegląd

- Jedna kategoria artykułów - przegląd

Jak wstawić button read more - czytaj dalej w artykule Joomla 3

W starszych wersjach Joomla mieliśmy w edytorze artykułu dwa pola - oddzielne na zajawkę i oddzielne na rozwinięcie / pełny tekst artykułu.

W Joomla od wersji 1.5 mamy już jedno pole na treść artykułu. Wstawienie do artykułu buttona Read More - Czytaj dalej jest banalnie proste. Zaraz pokażę jak to można zrobić w artykule Joomla 3.8 w domyślnym edytorze TinyMCE.

Ilość ikon w edytorze TinyMCE zależy od jego ustawień i roli użytkownika na stronie - tu edytor w najbogatszej wersji.  Ikonka odpowiedzialna za wstawienie przycisku "Czytaj dalej" w artykule strony www Lublin na Joomla nazywa się "Więcej" i ma strzałkę skierowaną w dół.

Jak wstawić button read more - czytaj dalej w artykule Joomla 3

 

Strony www Lublin na Joomla

W polu tekstowym - w miejscu gdzie chcemy żeby pojawił się button "czytaj dalej" klikamy kursorem a następnie klikamy w ikonkę "Więcej" co powoduje pojawienie się cienkiej przerywanej linii. To właśnie nasz przycisk czytaj dalej. Jeśli dojdziemy do wniosku że jest on w złym miejscu wystarczy ustawić kursor poniżej tej linii i na klawiaturze kliknąć "Backspace"

Jak wstawić button read more - czytaj dalej w artykule Joomla 3