Administracja Joomla 3
podstawy dla początkujących

Joomla 3.x - logowanie do zaplecza strony www na joomla 3

Joomla to CMS - system zarządzania treścią, można więc w łatwy sposób edytować i dodawać nowe treści do strony internetowej. Żeby możliwe było zarządzanie stroną www musimy mieć utworzone konto i nadane odpowiednie uprawnienia do administracji. Stroną internetową na joomla możemy zarządzać od frontu lub od zaplecza. Ja preferuję tę drugą możliwość, czyli zarządzanie od zaplecza.Żeby zalogować się do zaplecza strony www Lublin na joomla musimy wpisać w przeglądarce adres:

www.nasza_domena/administrator

W tym miejscu najczęściej znajduje się taki panel. Najczęściej, bo zdarza się że administrator postanowił go ze względów bezpieczeństwa umieścić w innej lokalizacji. Czasem zdarza się że mamy logowanie podwójne - np dzieje się tak jeśli używamy dodatków zabezpieczających strony internetowe lublin na joomla przed atakiem hakerów.

W polu "Użytkownik" wpisujemy nasz logi
W polu "Hasło" wpisujemy hasło

Pamiętajmy żeby nigdy nie ustawiać loginów i haseł zbyt prostych - może się zdarzyć że ktoś będzie chciał przejąć naszą stronę www i dlatego nie ułatwiajmy mu zadanie. Na pewno nie ustawiajmy loginów w stylu "admin" czy "administrator" - nieproszeni goście właśnie od takich nazw loginów próbują przejąć naszą stronę.

Natomiast jako części hasła unikajmy np takich fraz "haslo12345"

strony www lublin na joomla 3